Po třech nulách konečně tři body

8. 5. 2010

TJ JAWA Pecerady A – SK Benešov 2:4 (1:1)

ObrazekVe třech utkáních se silnými soupeři z popředí tabulky jsme vyšli v minulých kolech třikrát bodově naprázdno. Nepříznivou výsledkovou šňůru jsme chtěli přetrhnout v Peceradech, se kterými jsme na podzim odehráli poměrně napínavé utkání. Pecerady nám ani dnes nedaly nic zadarmo a kluci se museli hodně snažit, abychom uspěli. Nakonec se ale podařilo a stále jsme ve hře o třetí místo v tabulce.

Před zápasem jsme skoro mohli vyvěsit klubový prapor, protože jsme se po dlouhé době sešli úplně všichni. Našemu zápasu předcházel souboj peceradského béčka s Nespekami. Nespeky vyhrály velkým rozdílem, bez problémů koncertovaly a my si mohli aspoň omrknout příští soupeře. Zahajovací sestavu jsme složili takto: Dědič – Sadílek, Rydval – Říha, Černý, Dvořák – Walter, Vaniš. Po úvodním oťukání jsme se soupeře snažili zatlačit na jeho polovinu a pokusit se co nejdřív dát uklidňující branku. Finální přihrávky do vápna však postrádaly přesnost a ač jsme měli mírnou optickou převahu a zvláště Lukáš, Martin a na druhé straně Dominik se snažili zatahovat po křídlech balóny, patřičný efekt to nemělo. Peceradští se však neomezovali jen na bránění. Podnikali velmi rychlé protiútoky a zvláště hráč číslo 8 dělal našim bekům svou rychlostí starosti. Nakonec se přihodilo to, co jsme vůbec nechtěli – ve 12. minutě kopali domácí z celkem bezpečné vzdálenosti trestný kop za faul Filipa R., centrovaný míč jsme ale nedokázali dostat včas z pokutového území a po střele zhruba z místa pokutového kopu se Dan natahoval ke své pravé tyči marně. Prohrávali jsme 0:1 a byli jsme trochu Obrazekjak opaření. Na hřiště přišel Ondra a Radek a naše hra dostala trochu grády. Zvláště Ondra se začal dostávat do šancí a domácí párkrát nevěděli kam dřív skočit. Dlouho ale byly výsledkem tlaku jen série rohových kopů a dvě nastřelené tyče peceradské branky. Byli jsme ale trpěliví, protože vyrovnávací branka doslova visela ve vzduchu. Snahy Draků byly několikrát oceněny jen hlasitými vzdechy početného publika. Před koncem poločasu jsme se ale dočkali – ve 22. minutě po x-tém závaru v domácím pokutovém území střílel z pár metrů Martin, trefil potřetí tyč, ale míč se odrazil k připravenému Ondrovi a ten konečně odměnil náš tlak. Dlužno ovšem dodat, že dokud měli domácí dost sil, stále jsme se museli mít vzadu na pozoru a nedat jejich útočníkům ani metr prostoru. Podnikali opravdu velmi nebezpečné brejky a i když Dan nemusel nijak výrazněji zasahovat, Pecerady vůbec nepůsobily nijak odevzdaným dojmem.

O přestávce jsme si opět připomněli některé do zblbnutí opakované připomínky (ale asi je to pořád málo). V dalším průběhu utkání bylo rozhodujícím faktorem, že modrožlutí na hřišti dokázali udržet velmi dobré tempo z prvního poločasu. Domácí postupem času přestali stíhat a projevilo se to i na skóre. Výsledek otočil v náš prospěch Filip Č. Nejprve ve 3. minutě tvrdě vypálil za hranicí vápna na soupeřovu branku, domácí hráči při snaze střelu zblokovat míč nadzdvihli a ten zapadl za záda bezmocného gólmana. Druhá Filipova branka už byla bez přispění protihráčů a padla po jeho střele v 6. minutě. V dalších minutách se hrálo víceméně na branku Pecerad. Na hřišti byla naše nejsilnější sestava a ta dělala domácím stále větší problémy. V těchto chvílích jsme už o osud utkání neměli strach. Zvláště když Ondra přidal ve 12. minutě po průniku z pravé strany z poměrně ostrého úhlu čtvrtou branku. Byla to šajtlička nebo čisté bodlo? J Po čtvrté brance jsme notně prostřídali sestavu. Hra se vyrovnala a domácí ještě vystrčili růžky. Párkrát ještě pořádně provětrali Danovi rukavice a kopačky a ve 23. minutě se jim dokonce podařilo zkorigovat výsledek svou druhou brankou. Víc už ovšem nestihli a my se po delší době mohli zase radovat z výhry.

Příští sobotu přivítáme v Benešově peceradské béčko, takže doufejme budeme mít příležitost navázat na dobrý výsledek.