Druhé derby v náš prospěch

19. 9. 2009

SK Benešov – FC GRAFFIN Vlašim B 4:2 (2:2), pen. 9:6

Vlašim přijela k zimáku se sebevědomým cílem potvrdit svoji dominanci v okrese. Oslabená benešovská sestava však byla proti a po napínavém vývoji skóre se jí podařilo béčko Graffinu překonat. Držíme tak stále kontakt s čelem tabulky.

V utkání jsme museli oželet tradiční opory Filipa Černého a Dominika Dvořáka. Sestava tak vykrystalizovala do podoby Dědič – Hendrych, Sadílek – Říha, Rydval, Vaniš – Svoboda, Walter, připraveni byli Vaněček a Richter. Chtěli jsme samozřejmě vyhrát, takže jsme se snažili hrát od začátku dopředu. Od počátečního výkopu se modrožlutí hrnuli k vlašimské brance. Vlašimští ale byli silným soupeřem, dovolili nám jen sérii rohových kopů a velmi dlouho odolávali naší snaze otevřít skóre. Podařilo se to až po Viktorově dorážce v 10. minutě. Bohužel naše vedení netrvalo dlouho. O poznání silnější první sedmička Vlašimi, ve které byli čtyři hráči ročníku 2001, přepnula na vyšší rychlost a naší obraně začala dělat problémy. Největší vítr vytvořili ve 13. a 16. minutě, kdy se po střelách Štěpána Starého a Vaška Fialy podařilo Graffinu otočit skóre. Naši kluci si ovšem na zadek nesedli a převzali opět otěže utkání. Zvláště Ondra měl na noze při únicích často vyrovnání a jeho střely jen těsně míjely tyče vlašimské branky. Vyšlo to až v 21. minutě, kdy vypálil nechytatelnou střelu, která olízla břevno a zapadla do sítě. Do přestávky jsme měli více ze hry, přicházely i šance, hrálo se převážně směrem k vlašimské brance, ale naše obrana musela být neustále velmi pozorná, protože protiútoky hostů byly velmi efektivní. Do pauzy se však už skóre nezměnilo.

Po pauze už Benešov hosty jasně předčil. Projevilo se to nejen územní převahou, počtem rohových kopů a množstvím šancí, ale hlavně na pomyslném ukazateli skóre. Vlašim vsadila na relativně pravidelné střídání sedmiček, početně slabší modrožlutí však fyzicky obstáli a i když toho měli ke konci Filip, Standa nebo Lukáš plné zuby, vydrželi všichni makat až do konce. Utkání se rozhodlo vlastně během rozmezí dvou minut. Mladší vlašimská sedma nejprve neodolala drtivému náporu Benešova v 9. minutě, kdy po pravé trmě vrmě u pravé vlašimské tyče dorážel balón Standa. O minutu později zvýšil na rozdíl dvou branek opět Ondřej. Ve zbývajícím čase už Benešov další branku nepřidal a Vlašim přes ojedinělé protiútoky sílu na zvrat nenašla.

Svoji sílu kluci ukázali i v penaltách, když vyhráli 9:6. Částečně jsme tak Vlašimi vrátili porážku z minulého týdne a můžeme se připravit na dašího nesnadného soupeře. Příští neděli dopoledne jím bude sedlčanský Tatran.