Domácí exhibice s Teplýšovicemi

5. 9. 2009

SK Benešov – TJ Sokol Teplýšovice 10:0 (5:0), pen. 10:3

Kluci předvedli domácím příznivcům nejen super výsledek, ale především vynikající hru a výkon. Ve druhém kole okresního přeboru uštědřili po Nespekách i teplýšovickým dvouciferný příděl. Velmi potěšující bylo, že se o branky podělilo na naše poměry neuvěřitelných 6 hráčů. Utkání bylo poměrně snadné, neškodní hosté se prakticky nedostali za celý zápas na naši polovinu, natož aby ohrozili branku.

K zápasu jsme nastoupili po delší době prakticky v kompletní sestavě. Zahajovací osmičku tvořili Dědič – Sadílek, Rydval – Říha, Černý, Vaniš – Svoboda, Walter, na střídačce byli připraveni Hendrych, Vaněček, Dvořák, Richter a Vystavěl. V chladném počasí se po úvodním oťukání prosadil dvakrát ve 3. a 4. minutě Ondra. Hned o další dvě minuty později se Standovi povedl další gól přímo z rohu a po dalších dvou minutách zužitkoval opět Standův roh výtečným volejem Viktor. Během těchto pěti minut jsme si sotva branky stíhali zapisovat. Poté se žlutomodrý brankostroj trochu přibrzdil, ale k vidění bylo plno krásných kombinací a přihrávek. V 15. minutě uzavřel účet prvního poločasu Filip Černý. Naše hra už po prostřídání neměla takovou přesnost a důraz, nicméně o výsledek jsme se obávat nemuseli, protože se hrálo stále daleko od naší branky.

Druhá půle byla do jisté míry kopií té první. V úvodu trochu klidu, poté krátká gólová smršť a opět klidnější závěr. Minimum obranných povinností dovolilo Standovi pohybovat se několikrát až na hrotu útoku. Toto postavení zužitkoval v 8. minutě ke vstřelení našeho šestého gólu. V 10. minutě poslal Martin za hostující obranu ideální pas a Ondra se z takových pozic málokdy mýlí – 7:0. Neutekla ani minutka a Filip Rydval předvedl jak zatáhnout míč po křídle, tvrdě vystřelit a s malým přispěním gólmana skórovat. Smrtící pětiminutovku uzavřel Martin svou dorážkou ve 12. minutě. Konečný stav utkání pak stanovil Filip Rydval svou typickou pumelenicí, když napřáhl kousek za půlicí čárou a míč se zastavil až v síti teplýšovické branky.

Dobrou střeleckou formu dnes kluci prokázali i při střelbě penalt, kdy neproměnili pouhé tři střely a zvítězili 10:3.

Diváci byli jistě potěšeni, ovšem výsledek netřeba nijak přeceňovat. Pochvalu si kluci jistě zasloužili za to, z jakých různorodých situací dokázali skórovat. Viděli jsme branky po samostatných sólech, z dorážek v bezprostřední blízkosti branky, po standardních situacích i po krásných střelách z větší vzdálenosti. Znovu bych zmínil velké plus, že branková úroda nestála na jednom či dvou hráčích, jako mnohdy v minulosti. Je ovšem pravda, že jsme hráli to, co nám soupeř dovolil. A dnes toho bylo opravdu hodně. Už příští týden ve Vlašimi zjistíme, co dokážeme proti daleko silnějšímu soupeři.