Dobrý výkon proti Nespekám

29. 5. 2010

SK Benešov – TJ Sokol Nespeky A 2:0 (2:0)

ObrazekV předposledním kole jarní sezóny okresního přeboru jsme u zimáku přivítali Nespeky A. Na podzim jsme v Nespekách těžce dolovali tři body. Tehdy jsme branky dávali jen ve druhé půli. Dnes se naopak střelecky dařilo jen v poločase prvním. Úspěšní jsme byli jen dvakrát a ačkoliv nespečtí směrem dopředu nebyli tolik nebezpeční, stále jsme se museli vzadu mít na pozoru a zachytávat do obranných sítí občasné pokusy o rychlý brejk. Zápas byl ale jinak zcela v naší režii a litovat můžeme jen spousty promarněných šancí po mnohdy krásných a rychlých kombinacích.

Proti fyzicky výborně disponovaným hostům jsme v úvodu postavili silnou osmičku ve složení Dědič – Sadílek, Rydval – Říha, Černý, Provazník – Svoboda, Walter. K dispozici byli ještě Hendrych, Milko, Dvořák, Richter, Vaniš a Vrkoslav. Hosté byli až na dvě výjimky komplet ročník 2001 (jak se má správně narodit fotbalista, to vědí u Prošků – dvojčata Lukáš s Tomášem mají narozeniny 2. ledna J), takže jsme čekali stejně jako na podzim tuhý boj o každý metr hriště. Nespeky ovšem trochu zalezly před vlastní branku a v úvodu Obrazekjsme je nenechali ani nadechnout. Tlačili jsme se do vápna hlavně po levé straně, kde výborně pracoval Lukáš s Ondrou a Filipem Č. Nespečtí často nevěděli kam dřív skočit a my z toho vytěžili v krátké době sérii rohových kopů. Z levé strany se ještě neurodilo, ale ve 3. minutě přišel trest z druhé strany. Filip R. rychle rozehrál na chviličku volného Martina a ten nekompromisně zblízka zavěsil – 1:0. I v dalším průběhu hry jsme hráli svoje a další branky visely ve vzduchu. Výstavní gól měl na čele znovu Martin, když jeho hlavička jen těsně minula tyč soupeřovy branky po dalším z Filipových rohů. Za hlavy jsme se chytali při dalších pokusech Ondry, Filipa Č. či Lukáše. Po volnějším pravém okraji hřiště párkrát dobře pronikal Radek. Druhé uklidňující branky jsme se dočkali v 10. minutě. Super kombinaci jako mezi slalomovými tyčemi kluci předvedli zleva po Standově rohu. Standa rozehrál na Filipa Č., ten mu vrátil do volného kouta a Standa dobře viděl volného Filipa R., který nelenil a míč napálil kolenem přímo do sítě. Škoda jen, že jsme nedokázali přidat další branky, protože šancí jsme měli velmi mnoho a hosté byli směrem k naší brance téměř neškodní. Dan si s přehledem sebral asi tři nebo čtyři delší balóny a víc práce v první půli neměl.

ObrazekVe druhé půli jsme čekali, že hosté trochu odpadnou a my přidáme nějaké branky. Bohužel Nespeky bránily zuby nehty nadějný výsledek a ač jsme do nich bušili ze všech stran, další gól jsme už nedali. Ne že by nebyly šance, pokračovali jsme v tlaku z první půle, ale vždycky chyběl kousek, krok, pár centimetrů, zlomek vteřiny času navíc. Určitě jsme se měli pokusit více o střelbu zpoza vápna. Před brankou totiž bylo hodně husto a velcí obránci soupeře si se všemi našimi pokusy poradili. Naopak větší pozornost jsme museli věnovat soupeřovým protiútokům, které byly častější než v prvním poločase a i když nedošlo k přímému ohrožení Danovy branky, Standa, oba Filipové, Kuba M. si směrem zpět pořádně zaběhali a museli předvést často hodně, aby soupeře zastavili.

Po výhře stále držíme třetí místo v tabulce okresního přeboru. Poslední kolo odehrajeme u zimáku už v pátek od 18:00. Přivítáme Nespeky B a máme před sebou možnost oslavit stou branku letošní sezóny v soupeřových sítích J