Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dlouhé dobývání Nespek

25. 10. 2009

Sokol Nespeky A – SK Benešov 0:3 (0:0)

ObrazekDřina, trpělivost a odolnost – tyto tři vlastnosti museli kluci prokázat ve velké míře v tuhém boji s nepoddajným soupeřem z Nespek. Početně slabší nespečtí dlouho odolávali modrožlutému tlaku. Branek v síti domácích jsme se dočkali až ve druhém poločase.

Do Nespek jsme přijeli s cílem zakončit podzimní sezónu ziskem „povinných“ tří bodů. Nespeckých hráčů bylo přesně 8, takže početní výhoda byla na naší straně. Nicméně špatní hráči to rozhodně nebyli. Benešov nastoupil v sestavě Dědič – Sadílek, Rydval – Říha, Černý, Vaniš - Svoboda, Walter, střídali Milko, Dvořák a Richter. Hned v úvodu zápasu předvedl ukázkový tah na branku Martin. Jen zjevně faulující brankář mu zabránil v otevření skóre do prázdné branky. Neodpískanou penaltu jsme nijak neřešili, snad v očekávání dalších ofenzivních akcí a hlavně jejích brankového efektu. Byla to bohužel ale první a na dlouhou dobu i poslední takto nebezpečná akce. Nespeky byly sice v útočné fázi relativně neškodné, ale hráče domácího týmu nebylo radno pouštět z dohledu. Co bylo nepříjemné, že nás poměrně lehce přehrávali uprostřed hřiště. Slabý důraz a někdy snad až nezájem o hru nám nedovoloval myslet na nějakou ofenzivní smršť. Za celý poločas jsme tak měli jen dvě gólové šance. Tu větší prováhal Dominik, když nedokázal v jasné situaci před odkrytou brankou usměrnit míč do sítě. O přestávce dostali kluci co proto a snad si aspoň trošku vzali naše slova k srdci.

ObrazekMožná to bylo také postupující únavou domácích, ale druhý poločas byl už plně v naší režii. Kluci podstatně přidali na tempu, na důrazu a přidali i přesnější přihrávky. Nedávali soupeři tolik času a více se tlačili směrem k jeho brance. Výsledným efektem všech těchto změn byla v 5. minutě konečně branka. Přes jinak výborného domácího gólmana procedil míč k tyči Ondřej. Gól přispěl k uklidnění naší hry. Trpělivě jsme sbírali všechny výkopy a všemi směry přesouvali hru dopředu. Hodně toho naběhal Lukáš s Dominikem. Útoky zleva ovšem byly nebezpečnější, protože Lukáš dovedl lépe přihrát. Dominik několikrát výborně zavezl míč až do vápna, ale chyběly mu ty finální přihrávky. Druhá branka padla ve 14. minutě po zblokované tvrdé střele Filipa Černého. To už jsme i maličko prostřídali sestavu. Jednu z největších šancí promarnil Kuba Richter, když si ukázkově stopil míč na prsou asi metr před brankovou čárou, ale už ho nedokázal správně umístit. Konečnou podobu výsledku dal ve 22. minutě Ondra, když dorážel balón do branky z nepřehledné skrumáže těsně před domácím brankářem.

Závěrečné utkání podzimní sezóny příliš nepotěšilo předvedenou hrou, ale tři body jsme uhráli. Budeme tak přezimovat na třetím místě v tabulce okresního přeboru mladších přípravek.

 

Náhledy fotografií ze složky Nespeky A - BN

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář