Tradičně medailové Dobřichovice = stříbro

10. 1. 2009

Do Dobřichovic jezdíme velmi rádi, protože již v loňské sezóně jsme si odtamtud přivezli dva bronzy. Dnes jsme kvalitu cenného kovu ještě o stupínek zhodnotili. Po zarputilých výkonech nás přehrály jen vítězné Blšany a my si odvezli - možná pro někoho nečekaně - krásné druhé místo a stříbrné medaile.

Turnaj se hrál systémem dvou kvalifikačních skupin. Ve skupině A hráli AC Sparta Praha, ABC Braník, Hořovice a Brandýsek. V  Béčku byli kromě nás ještě Blšany, Bohemians 1905 a Admira Praha. Ve skupinách hrál každý s každým a dva první postoupili do semifinále. Zbytek hrál o umístění.

FK Chmel Blšany – SK Benešov 3:1

Do turnaje jsme vstoupili proti nám dosud neznámému soupeři. Sestava při zranění Filipa Rydvala vykrystalizovala do podoby Dan Dědič – Standa Sadílek, Filip Černý, Ondra Svoboda, Lukáš Říha – Kuba Milko, Pepa Hendrych, Luboš Tusjak, Vašek Skiba. To, že se v Blšanech mládežnickému fotbalu náležitě věnují, se ukázalo záhy. Naši kluci zahráli na rozjezd trošku zakřiknutě a navíc si Lukáš Říha ve 4. minutě srazil pokus soupeře do vlastní sítě. Moc jsme toho v úvodu nepředvedli a ve druhé polovině zápasu jsme v 10. a 13. minutě dostali další dvě branky. Nic nenasvědčovalo tomu, že bychom se prokousali až do závěru turnaje. Na lepší časy se zablýsklo až v samém závěru utkání, kdy Ondra Svoboda nejprve procedil z pravého křídla míč do sítě mezi brankářem a jeho levou tyčí. Těsně před koncem postupoval stejný hráč sám na brankáře, ale akce už gólem neskončila.

FK Admira Praha – SK Benešov 0:1

S tradičním soupeřem jsme si po zlepšeném výkonu konečně poradili. Ve vyrovnaném utkání byly k vidění šance na obou stranách, ale pro další vývoj ve skupině se důležitou ukázala až akce Luboše Tusjaka ve 12. minutě, kdy nedal šanci soupeřovu brankáři. Výtečný výkon a první vychytanou nulu předvedl Dan Dědič. Admiře jsme tím poněkud pokazili odpolední program. V dopoledním turnaji totiž její B-tým zvítězil ve finále nad Čafkou na penalty a získal zlaté medaile.

SK Benešov – Bohemians 1905 2:2

Před posledním zápasem v kvalifikační skupině byly karty rozdány jasně. Oba týmy mohly postoupit, přičemž benešovským stačila k postupu mezi nejlepší čtyři týmy remíza. Jak jsou tyto počty ošidné, jsme se již několikrát v minulosti přesvědčili. Nicméně v utkání samém jsme po celou jeho dobu tahali za delší postupový konec. Skóre otevřel ve 2. minutě osvědčený střelec Ondra Svoboda. Po chybě obrany Bohemka ovšem v 7. minutě vyrovnala. Zúžili jsme sestavu a snažili jsme se tlačit dál od naší branky a zkoušeli přidat nějaký jistící gól. Podařilo se to v 11. minutě Vaškovi Skibovi a už jsme byli jednou nohou v semifinále. Bohemians by v tu chvíli museli dát dvě branky. Hrála se poslední minuta zápasu a Bohemians se pár sekund před koncem podařilo srovnat stav. Bát jsme se už ovšem nestihli, protože brzy po rozehrání sudí odpískal konec a nás po postupu z druhého místa čekal boj o medaile s vítězem skupiny A – Spartou Praha.

AC Sparta Praha – SK Benešov 0:2

V průběhu turnaje vykrystalizovala silná trojka – Blšany, Sparta a Hořovice. Tuto trojici doplnil pro semifinále Benešov a narazil na dosud suverénní Spartu, která nasázela Brandýsku 8 branek, Braníku 6 kousků a s Hořovicemi sehráli krásný zápas s výsledkem 3:2.

Naši kluci se ovšem slavného jména nezalekli, nic nedbali na právě skončený boj s Bohemkou  a předvedli ukázkový defenzivní výkon s dvěma zabijáckými brejky Ondry Svobody. Hráli jsme opět v redukované sestavě a Spartu do přímého ohrožení branky příliš nepouštěli. Výtečně zahrála obrana Standa Sadílek a Filip Černý. Sportovně se ovšem musí přiznat, že Sparta měla po většinu utkání převahu a prokazovala svoji kvalitu. Nicméně na krásu se nehraje a do výsledku se počítaly dva brilantní Ondrovy úniky v 5. a 6. minutě. Při prvním byl brankář Sparty tak zkoprnělý, že zůstal jak přikovaný k brankové čáře a Ondra se ho snad i mohl zeptat, kam to chce. Dan Dědič s dračím maskotem tentokrát ohlídali síť až do závěrečného hvizdu bez pohromy a Lukáš mohl mamince hlásit, že se opravdu dnes vrátí se zátěží na krku J

Semifinále 2: Hořovice – Blšany 0:4

O 7. místo: Brandýsek – Admira 0:5

O 5. místo: Braník – Bohemians 0:3

O 3. místo: Sparta – Hořovice 3:2

Finále

SK Benešov – FK Chmel Blšany 0:3

Vývoj tomu chtěl, abychom turnaj zakončili stejným soubojem, jako jsme ho zahajovali. Výkon a přístup hráčů byl nesrovnatelně kvalitnější a důraznější než v prvním zápase, ale bohužel na lepší výsledek to nestačilo. V prvních sedmi minutách jsme, myslím, byli lepším týmem než soupeř, želbohu se to neprojevilo na skóre. Svoje velmi slibné příležitosti nedovedli do konce ani Ondra, ani Vašek, ani Luboš. Hrálo se hodně na polovině Blšan a branka skutečně visela ve vzduchu. Naneštěstí padla v 7. minutě do naší sítě. Klukům možná trošku docházely síly. O titul nejlepšího střelce vlastních gólů si řekl Lukáš, když v 10. minutě nekompromisně oklamal Dana Dědiče a nasměroval míč mimo dosah jeho rukavic. Třetí hřebíček do naší finálové rakve zatloukl soupeř ve 12. minutě a o výsledku finále a držiteli zlatých medailí bylo rozhodnuto.

Naši kluci si ovšem zaslouží absolutní uznání a pochvalu. Blšanští byli nad jejich síly, ale svým výkonem nezklamali. Opět jsem mohl přijímat gratulace od soupeřů s pýchou, že máme v týmu šikuly, které nám mohou závidět takové věhlasné kluby jako je Sparta, Slavia, Bohemians a další. A že ukápla nějaká ta slzička? Myslím, že není v žádném případě důvodu smutnit. Naopak, můžeme se těšit na další turnaje a zápasy, které nás ještě čekají.

Při závěrečném vyhodnocení byl nejlepším střelcem turnaje vyhlášen blšanský Tomáš Tvrz, nejlepším hráčem Sparťan Luděk Stracený a nejlepším brankářem vynikající Dan Dědič.