S-centrum CUP – 4.místo

14. 3. 2009

ObrazekPo nevyrovnaných výkonech v zápasech s pěti soupeři jsme nemohli tentokrát počítat s celkovým úspěchem na v pořadí již čtvrté naší účasti v zimní sérii pohárů S-centra. Příliš mnoho chyb v obranné činnosti a tři přesvědčivé porážky od budoucích medailistů nám přisoudily konečné čtvrté místo.

FC Graffin Vlašim – SK Benešov 3:0

Turnaj otevřelo okresní derby s Vlašimí, v němž jsme od začátku tahali za kratší konec. První ranní zápasy nám moc nesvědčí, ale v loňském zahajovacím zápase jsme stejného soupeře celkem bez potíží přehráli 4:0. Dnes se nám po úvodním náporu Vlašimi dařilo jen v krátkém období mezi 7. a 10. minutou, ovšem pak jsme v 11. minutě inkasovali a nedokázali jsme se z tlaku vlašimských vymanit. Graffin si vedení celkem bez problémů hlídal, hrálo se často v blízkosti naší branky a zvýšení skóre viselo ve vzduchu. Došlo k tomu až v samém závěru, kdy Vlašim přidala dvě branky a postarala se tak o úspěšnou odvetu předchozího vzájemného utkání.

SK Benešov – 1.SK Prostějov 6:1

Před tímto zápasem jsme měli delší pauzu, takže jsme čekali, že se kluci konečně proberou a začnou se o balóny pořádně rvát. Nebýt to zápas s nejslabším účastníkem turnaje, asi bychom opět měli velké starosti. Benešov se nemohl prosadit a navíc soupeř v 6.minutě dokonce otevřel skóre a ujal se vedení. O minutu později zahnala nejhorší chmury střela Standy Sadílka, která znamenala náš první gólový úspěch v turnaji. Výrazněji jsme se proti Prostějovu dokázali prosadit až ve druhé části zápasu, kdy o jeho osudu rozhodly dvě branky Vaška Skiby, dvě Lukáše Říhy a jednu přidal Ondra Svoboda.

ČAFC Praha – SK Benešov 8:4

Věřili jsme, že se snad blýská na lepší časy, ale z omylu nás krutě vyvedl konečný účet a hlavně způsob hry v zápase s Čafkou. Neuvěřitelné chyby v obraně v pokutovém území, v jeho těsné blízkosti, či při situacích kdekoli na hřišti, pozdní přistupování k soupeři, zbytečná bázlivost nám připravily historicky největší výprask od soupeře ročníku 2002. Možná se na výsledku maličko projevila plná bříška po obědě a poměrně krátká přestávka, kdy jsme museli k utkání nastoupit těsně po příchodu z restaurace, ale na to se nemůžeme vymlouvat.

Zápas pro nás začal ale velmi slibně. Hned v první minutě se perfektně ke vzdálenější tyči trefil Ondra Svoboda a vedli jsme. Trvalo bohužel jen jednu minutu, než Čafka srovnala, a co hůř – v 5.minutě přidala po chybách, které jsme u našich kluků neviděli několik měsíců, ne jednu, ale hned dvě branky. V polovině zápasu vstřelil kontaktní gól Vašek Skiba a otevřela se nám šance na obrat. Ten však velmi dobře a především důrazně hrající hráči ČAFC nepřipustili a po dalších dvou slepených gólech ve 12. a 13.minutě odskočili na rozdíl tří branek. V té době se na naši branku valil jeden zelený útok za druhým a nejméně tři další vyložené příležitosti Čafka nedokázala proměnit. Možná v té době až nečekaná byla korekce výsledku nejprve po brance Ondry Svobody v 16. a po úspěšné exekuci penalty v podání Vaška Skiby v 17.minutě. Opět byla Čafka na dostřel, ale vítězství si nenechala vzít. V závěrečných třech minutách nám dala další dvě branky a poslední - osmý hřebíček jsme si zatloukli dokonce sami vlastním gólem. Nechtěně jsme se tak vysokou prohrou a poněkud divočejším vývojem zápasu postarali o nejdelší brankový zápis v celém turnaji.

SK Benešov – Loko Vltavín 3:1

Pokud jsme chtěli myslet na nějaký úspěch v turnaji, nezbývalo již nic jiného, než bezpodmínečně porazit Vltavín. Loko bylo ovšem proti a dlužno říct, že ač nakonec skončilo až na pátém místě, nebylo pro žádného účastníka turnaje snadným soustem. Loko bylo výrazněji poraženo jen výbornými Blšany (4:0). Jeho tým byl složen z velmi bojovných a důrazných hráčů v poli a jako zářivý pomeranč nad ním výkonem čněl brankář Filip Šilhán, který byl po zásluze vyhlášen nejlepším brankářem turnaje. Vstup do zápasu se nám vůbec nepovedl a hned v 1.minutě se Loko ujalo vedení. V 6.minutě se Ondrovi sice podařilo vyrovnat, ale další vývoj byl stále na vážkách. Bojovalo se o každý míč a protože naši kluci přitlačili znatelně více než v předchozích zápasech, podařilo se nám doslova urvat výhru po dalším zásahu Ondry Svobody (15.minuta) a prvním úspěchu Luboše Tusjaka (20.minuta).

FK Chmel Blšany – SK Benešov 5:2

Do našeho závěrečného zápasu s týmem Blšan jsme šli s vědomím, že při našem vítězství by nám mohl cinknout ještě bronz. Zredukovali jsme pro tento mač sestavu – do obrany šel Vašek Skiba se Standou Sadílkem, do útoku byly připraveny dvojice Ondra Svoboda s Martinem Walterem a Lukáš Říha s Lubošem Tusjakem. Sestavu doplnili Viktor Vaniš a Kuba Milko a v brance uzdravený Dan Dědič. Blšanům šlo o celkové prvenství, potřebovaly nás porazit co možná největším rozdílem, protože ztratily body za remízu s Vlašimí, která je právě mohla předstihnout a držela nám palce. Vlašimské a samozřejmě i sami sebe jsme bohužel nepotěšili a připsali si od Blšan již třetí prohru. Ale popořadě. Silnou hlasovou podporu blšanských se hned zkraje zápasu podařilo utnout Lukáši Říhovi a rázem jsme vedli 1:0. Velmi dobře zapadl do obrany Vašek a dokazoval, že je opravdovým univerzálem schopným nastoupit na jakémkoliv místě sestavy. O vedení jsme přišli v páté minutě a v osmé si Blšany připsaly další úspěch. Benešovští předvedli určitě nejlepší dnešní výkon, ale únava již udělala svoje a projevilo se to i na výsledku. Kvůli drobným zraněním začali naštěstí jen krátkodobě odpadat Standa, Ondra a nakonec i Vašek. V 11. a 15.minutě jsme dostali další dva góly a blšanští fans již pomalu začali slavit. Poslední naši branku zařídil Vašek Skiba v 18. minutě, ale soupeř měl v posledních vteřinách ještě jednu příležitost k radosti.

ObrazekJak celkově zhodnotit naši účast? Většina zápasů se nám moc nepovedla, a to jak výsledkově, tak hlavně výkonem. Určitě je ale dobře, že se kluci zase dostali na zem a poznají, že bez nasazení a bojovnosti se hrát nedá a že nemáme žádné místo na bedně předplacené. Taky bych se chtěl poptat P.T. čtenářů, zda nevědí o nějakém psychologovi, který by rozšířil realizační tým. Dneska bych ho po zápase s Čafkou opravdu potřeboval J