Jdi na obsah Jdi na menu
 


Králové remíz a opět chybějící gól

7. 12. 2008

Turnaje v Ruzyni se zúčastnila pořádající Slavia, Bílá Hora, Admira, ČAFC, SK Střešovice, Králův Dvůr, AFK Pečky a SK Benešov.

SK Benešov – AFK Pečky 0:1

Do turnaje jsme vstoupili sebevědomým výkonem, hrou dopředu a soustavným tlakem na soupeřovu branku. Ta ovšem zůstala pro naše střelce jak zakletá a do jisté míry předznamenala naše gólové trápení. Dlouho se hrálo převážně na polovině Peček. O výsledku ovšem rozhodla asi jediná vážnější chybka za celé působení v turnaji, kdy obrana maličko zaspala, nechala se unést útočnou snahou, dva útočníci soupeře si poradili s vyraženým míčem a stanovili v 11. minutě výsledek zápasu. Kdyby nám někdo řekl, že to bude naše jediná dnešní prohra, tak bychom to asi brali, ale další vývoj prokázal, že fotbal občas opravdu nemá logiku.

SK Střešovice – SK Benešov 0:4

Ve druhém zápase jsme narazili na zjevně nejslabší tým turnaje. Pro střešovické to byla premiéra v jejich kariéře a na jejich výkonu bylo znát, že začali trénovat teprve před dvěma měsíci. Zvláště Ondra Svoboda si opět s chutí zastřílel a vrátil se ke své tříbrankové tradici, kterou si zavedl v Benešově J Přesně střílel v 1., 5. a 10. minutě, jednu branku přidal Luboš Tusjak v 7. minutě.

SK Benešov – Králův Dvůr 0:0

 S Královým Dvorem začalo naše remízové trápení. Útok nám po zápase se Střešovicemi opět vyšel naprázdno, takže jsme nemohli počítat v výraznějším bodovým ziskem.

Admira – SK Benešov 1:1

Oblíbený soupeř byl opět velmi dobře připraven a sklízel se svou hrou v celém průběhu turnaje jeden úspěch za druhým. Jak se nakonec ukázalo, stal se vítězem již před svým posledním zápasem a dlužno podotknout, že jedinou bodovou ztrátu zaznamenala Admira s námi. V 6. minutě otevřel skóre Ondra Svoboda. Opět to byl jeden z našich lepších zápasů, kdy jsme si vytvářeli slibné náznaky šancí, ale pro další pokusy byly házenkářské branky příliš malé. Vedení jsme ale neudrželi do konce zápasu. V 11. minutě Admira srovnala na konečných 1:1.

SK Benešov – Bílá Hora 0:0

Asi nejnepovedenější zápas našeho účinkování. Podle papírových předpokladů jsme si s Bílou Horou měli poradit, nehráli nijak efektivní fotbal. Za celý turnaj dali jen 3 branky. Nicméně za celých 14 minut jsme si nedokázali s obětavě hrajícím soupeřem poradit a výsledkem tak byla další nemilá ztráta v tabulce.

SK Slavia – SK Benešov 1:1

Pořádající tým a jeden z hlavních favoritů byl po těžkém zásahu 0:5 od Peček z minulého zápasu a ani utkání s námi se pro Slávii nevyvíjelo dobře. Kdo jiný než Ondra Svoboda pálil přesně v 5. minutě a předznamenal další průběh. Slávistické útočníky jsme nepouštěli do příliš těsné blízkosti Danovy branky a snažili jsme se hrát na slávistické polovině. Dobře se útočníkům dařilo narušovat zakládání akcí hned v jejich zárodku a tím velmi pomáhali defenzívě. V závěru zápasu měl Dan Dědič štěstí při nastřeleném břevnu, ale do konce jsme výhru opět nedotáhli. V poslední minutě velmi přísně nařídil rozhodčí přímý kop za víceméně nastřelenou ruku v blízkosti našeho pokutového území a slávistický brankář propálil vše, co stálo v cestě 1:1.

SK Benešov – ČAFC 1:0

Před posledním zápasem se situace natolik zamotala, že kromě prvního a posledního místa mohlo vše dopadnout jakkoliv. Chtěli jsme dát příležitost dalším hráčům z lavičky, ale po rychlých výpočtech našeho IT centra jsme zjistili, že v sázce je ještě místo „na bedně“. Stačila „maličkost“ – porazit Čafku a dát jí aspoň dva góly. Na druhé straně v případě prohry bychom spadli až na 7. místo, což bychom určitě brali jako zklamání. Nasadili jsme tedy opět to nejlepší, co bylo k mání a hádejte, kdo se pokusil získat ještě korunku pro nejlepšího střelce turnaje? Ano, kdo jiný – Ondra Svoboda, 2. minuta, 1:0. Krásně rozehrané utkání a spousta času na přidání kýžených záznamů do zápisu o utkání. Ale dnes nám prostě asi nebylo souzeno. Spousta šancí, tlak, poskakující balón na brankové čáře, tyče, hraní rukou v pokutovém území soupeře, nic nestačilo a přes slibný začátek se tak po závěrečném hvizdu mohli z bronzu radovat hráči Peček – naši spoluobyvatelé ze společné šatny.

Konečný výsledek se obešel tentokrát bez slziček, již jsme s možností nějakého zisku poháru vůbec nepočítali. Ale asi bych se opakoval s těmi maličkostmi, které rozhodují o úspěchu a neúspěchu. Dnes nám poněkud vypadli útočníci. Za Ondrou zůstala ve srovnání s minulým týdnem velká prázdná díra a sám na vše nestačil. V Benešově jsme měli nejlépe střílející mužstvo, na Ruzyni podprůměrné. Na druhou stranu si na svém výkonu dala záležet obrana a Dan lovil ve své síti jen třikrát.

Vím, že by se neměla vina házet na rozhodčí, ale aspoň jednou větou – škoda jejich nepřesností a jejich nejednotného metru třeba při posuzování hry rukou. Stálo nás to rozhodně lepší výsledek minimálně v jednom zápase a v tak vyrovnaném vývoji mohou takové chyby znamenat v celkovém účtování mnoho. Samozřejmě nelze se na to vymlouvat nebo si stěžovat, všichni jsme jen lidi a musíme to akceptovat. Pro příště z toho máme celkem jasné a jednoduché ponaučení – dát těch branek prostě víc a hrát naplno v každé minutě každého zápasu a ne jen ve třech ze sedmi J

Jinak se tento turnaj skutečně vyvíjel neuvěřitelnými cestičkami a výhybkami. Za zmínku stojí pár statistických paradoxů:

-          druhá Slavia má pasivní skóre

-          čtvrtý Benešov pouhé tři inkasované branky a 4 remízy

-          předposlední Čafka aktivní skóre

-          mezi druhým a předposledním je rozdíl pouhé tři body

-          z 15 vzájemných zápasů mezi týmy na 2. až 7. místě bylo 7 remízových výsledků (3x Benešov)

Střelci:

Ondra Svoboda (6), Luboš Tusjak (1)

Konečné pořadí:

 

1. Admira Praha  19:1  19 
2.  SK Slavia Praha 8:9  11 
3.  AFK Pečky  8:8  10 
4.  SK Benešov  7:3  10 
5.  Králův Dvůr  8:7 
6.  Bílá Hora  3:7 
7.  ČAFC  7:6 
8.  SK Střešovice  1:20 

 

Náhledy fotografií ze složky Ruzyně 081207

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Turnaj Ruzyně

(Filip Rydval, 11. 12. 2008 8:20)

Chtěl bych reagovat na komentář pana Chudomského. Co se týká počítání výsledků v turnaji, tak proti tomu nic nenamítám, je to věc každého pořadatela a s tím už každé mužstvo do turnaje jde. Ale ostuda byl výkon rozhodčích a vrchol je , když rozhodčí někoho úmyslně poškodí už na úrovni přípravek. V uvedeném případě, kdy byla ruka odpískaná proti Benešovu se jednalo o střelu, která trefila připaženou ruku našeho hráče. Tudíž se o žádnou ruku nejednalo a rozhodčí nás úmyslně poškodil, jelikož Slávie potřebovala body a minutu před koncem prohrávala 1:0. Stejné situace ani jednou v ostatních zápasech neodpískal. Myslím, že tyto turnaje by měly malé fotbalisty i něco naučit a levárny rozhodčích by to rozhodně být neměly, to je akorát otráví. Co se týká dalších chyb, které by neměli rozhodčí tolerovat, je vhazování s výskokem, ještě k tomu půl metru za čarou, rohy nechat kopat ze tří různých míst, brankáři neodpískat ruku, když vyběhne z vápna...atd. Nevím, kde jste vzal, že se nám u Vás líbilo. Z mého pohledu to byl díky rozhodčím silně podprůměrný turnaj. Jestli chcete vidět turnaj na úrovni, tak přijeďte do Benešova do S-centra, tady nikdo nekouká jestli jste domácí nebo host a pískají se všechny prohřešky proti pravidlům a hlavně všem!!!

TURNAJV RUZYNI

(CHUDOMSKÝ Jaroslav, 8. 12. 2008 13:07)

Dobrý den ,chtěl jsem poděkovat za komentář k turnaji a jsem rád , že se vám u nás líbylo.Jenom bych chtěl říci , takto počítaný turnaj je záživnější protože se musí hrát na branky a né kalkulovat co jakému mužstvu stačí a při takto vyrovnaném boji je už kolikráte dopředu vědět kdo jak skončí při hře po bodech na vzajemný zápas a asi by jsme to věděli že PEČKY by skončili před BENEŠOVEM při rovnosti bodů ,ale poslední zápas to mohl obrátit a o to mě šlo.Jinak k rozhodčím bych asi nic neměl , protože u těchto dětí je tolik kontaktů rukou ,špatně házených autů ,přešlapů brankářů ,že by jsme toho moc nenahráli a jestli odpískal ruku / schodou okolností pro nás / tak mě vysvětlil,že ruka při střele na bránu zabránila dolšímu pohybu do vápna ,tak já s tím bohužel nic nenadělám a vím ,že každý trenér chce pro své kluky to nejlepší pořadí,samozřejmě i já ,ale nesmím to dávat u těchto dětí tak najevo ,stále je jen učíme hrát kopanou a to je asi pro mě to nejdůležitější.Jsem rád,že se vám u nás líbilo, s pozdravem CHUDOMSKÝ