Jdi na obsah Jdi na menu
 


Junior North Cup Jablonec – 5. místo

30. 5. 2009

ObrazekVýborného výsledku jsme dosáhli v ohromné konkurenci 24 týmů na turnaji Junior North Cup pořádaném Fotbalovou akademií FK Baumit Jablonec. Tento turnaj je jedním z největších v celé ČR. Devět statečných modrožlutých Draků se porvalo jak s těžkými soupeři, tak i s nepřízní počasí a únavou a vybojovalo cenný výsledek a sladkou odměnu.

Velký počet účastníků vyžadoval speciální hrací systém. Základní šestičlenné kvalifikační skupiny rozřadily mužstva na lepší a horší polovinu. V nich se pak bojovalo o nasazení do utkání o konečné postavení. V naší kvalifikační skupině D jsme byli přilosováni k týmům FK Mladá Boleslav, FC Chlumec nad Cidlinou, FK Baumit Jablonec 03, FC Slovan Liberec B a naší oblíbené FK Admira Praha. Čekal nás tedy základní úkol dostat se v této konkurenci alespoň na třetí příčku, zaručující boje o celkové 1. až 12. místo.

FC Chlumec nad Cidlinou – SK Benešov 0:2

Vstup do turnaje obstaral soupeř, s nímž máme dobrou zkušenost z jednoho z letošních zimních halových turnajů v Hradci Králové, kdy jsme zvítězili 3:0. Soupeř nebyl z nejtěžších ani dnes a po stálém tlaku a brankách Vaška Skiby a Filipa Rydvala jsme v poklidném tempu dokráčeli k výhře 2:0. V brance nastoupil Dan Dědič, v obraně Standa Sadílek a Filip Rydval, ve středu hřiště se pohybovali Ondra Svoboda a Lukáš Říha a v útoku řádil Vašek Skiba. Střídali do obrany Kuba Milko, do zálohy Filip Černý a v útoku Martin Walter. Bohužel marodka nám trošku zkřížila plány a nemohli jsme točit kompletní dvě pětky.

SK Benešov – FK Baumit Jablonec 03 7:0

V utkání s nejslabším účastníkem celého turnaje jsme si s chutí zaútočili a stříleli o rok mladším jabloneckým nadějím branku za brankou. Střelecky vynikl Ondra Svoboda s 5 zásahy, po jednom přidali Standa Sadílek a Filip Rydval. Útočné choutky v sobě objevil při zahrávání našich rohových kopů i Dan Dědič.

FC Slovan Liberec B – SK Benešov 0:0

Zápas s Libercem byl první vážnější zkouškou. Po pravdě řečeno, příliš jsme si nedokázali poradit s přechodem do útoku přes důrazné a urostlé hráče Liberce a protože ti i přes územní převahu také nedopravili míč do naší sítě, skončilo utkání bezbrankovou remízou.

FK Admira Praha – SK Benešov 1:1

Repríza našeho minicupového mače probíhala zpočátku dle podobných not. Admira se vrhla do útoku a my příliš nestíhali a nedokázali jsme se dostat ani do náznaku nějaké šance. Z tohoto tlaku soupeř vytěžil vedoucí branku, když celkem slabá křížná střela z levého křídla zapadla přesně ke vzdálenější Danově tyči. Admira mohla být na koni, ale benešovští se dokázali ve zbývajícím čase zmátořit a začali vystrkovat růžky. Dřeli jsme, výsledkem byla stoprocentní šance při sólu Ondry Svobody, ale brankář Admiry napoprvé Ondru ještě stihl vychytat. To se mu už nepovedlo po dalším drtivém tlaku, když se Ondra opět dostal krůček za obránce a dokázal pod padajícím gólmanem strčit míč do sítě. Částečně jsme se tak remízou revanšovali Admiře za předešlou porážku. Jak důležitá byla tato branka se ukázalo až v dalším vývoji turnaje.

SK Benešov – FK Mladá Boleslav 0:0

Další bezbranková remíza již znamenala náš postup mezi 12 lepších účastníků turnaje. Pokud jsme za předchozí remízu s béčkem Liberce byli vděční my, v tomto zápase byla spíše naší ztrátou. V utkání jsme byli aktivnější, měli více šancí, ale skóre se neměnilo. Boleslav jsme tak odsoudili k soubojům ve slabší  polovině týmů.

Základní cíl jsme tak v první fázi turnaje splnili a teď už jsme mohli přidat jen něco navíc. Konečná tabulka naší kvalifikační skupiny byla následující:

 

 1. Slovan Liberec B 3 2 13:2 11
 2. FK Admira Praha 2 3 0 12:3 9
 3. SK Benešov 3 0 10:1 9
 4. FK Mladá Boleslav 2 2 1 13:4 8
 5. FC Chlumec n. Cidlinou 1 0 4 8:9 3
 6. FK Baumit Jablonec 03 0 0 5 0:37 0

 

Za zmínku stojí jen jediná obdržená branka – defenzíva fungovala velmi dobře. O našem umístění za Admirou rozhodl při vzájemné remíze a stejném brankovém rozdílu nižší počet vstřelených branek. V další fázi turnaje nás čekali tři soupeři z prvních tří míst z kvalifikační skupiny B – AC Sparta Praha, ABC Braník Praha a FK Náchod – Deštné. Do semifinálové tabulky se nám započetly dvě remízy s též postupujícími Slovanem Liberec B a Admirou.

AC Sparta Praha – SK Benešov 6:0

Zápas s ambiciózní Spartou začal velmi nešťastně. Hned v úvodu jsme odvraceli proti velmi rychlým hráčům protivníka dva rohy. První dopadl odkopem na další, bohužel po zahrání druhého se míč po odrazu od Vaška zakutálel za Danova záda. Pár minut jsme pak hráli ještě jakž takž vyrovnanou partii, odolávali jsme útokům a snažili se něco vymyslet dopředu, ale pak nám Sparta nasypala většinou po chybách při pokrytí hráčů a následném přečíslení celý půltucet. Netřeba z toho dělat tragédii, v dané chvíli bylo jedno, zda prohrajeme dva nebo šest nula. Dlužno podotknout, že to byla naše jediná porážka v turnaji.

SK Benešov – ABC Braník Praha 2:0

V tvrdě hraném zápasu jsme Braník přetlačili brankami Ondry Svobody a Vaška Skiby. Měli jsme i další příležitosti, ale výsledek nám stačil k naději na daleko lepší konečný výsledek, než jsme si před začátkem troufali odhadnout. Byly to skutečně tvrdě vybojované tři body, jednak kvůli počasí, kdy umělou trávu skrápěla silnější přeháňka a jednak jsme pocítili na své kůži a kostech tvrdost špuntů branických kopaček. Vašek byl po nepříjemné srážce s brankářem Braníku naštěstí v pořádku.

FK Náchod-Deštné – SK Benešov 1:1

Branka Filipa Rydvala z ideální pozice z přímého kopu těsně před pokutovým územím nám zařídila remízu a v konečném součtu třetí místo v semifinálové skupině. Na druhé místo jsme už dosáhnout nemohli ani v případě výhry, k tomu bychom potřebovali ještě proměnit některou z předchozích remíz za výhru. I tak si dovolím považovat toto umístění za super výsledek. Tabulka naší semifinálové skupiny vypadala následovně a nás čekal poslední zápas s třetím celkem z druhé semifinálové skupiny, jímž byl tým Forward One Děčín.

1. AC Sparta Praha 5 0 14:3 15
 2. FK Náchod-Deštné 3 1 1 9:3 10
 3. SK Benešov 1 3 1 4:8 6
 4. FC Slovan Liberec B 1 2 2 5:6 5
 5. FK Admira Praha 1 2 2 4:8 5
 6. ABC Braník Praha 0 0 5 0:9 0

SK Benešov – SK Forward One Děčín 0:0, pen. 4:3

V zápase o konečné páté a šesté místo jsme měli poměrně výraznou optickou převahu. Kluci už sice mleli z posledních sil, ale to bylo vidět i na dalších soupeřích, že je program 9 zápasů hodně vyčerpal. Přes slibné pološance jsme ale branku neviděli – naštěstí ani v naší síti. Rozhodnout se tak mělo střelbou pokutových kopů. Možná se projevila zkušenost při pravidelných palbách penalt při zápasech MiniCUPu. Všechny naše střely byly nekompromisní, přesné a zastavily se až v síti. Děčínským se to povedlo pouze při prvních třech v základní sérii. Čtvrtou dodatečnou už Dan vyrazil a po úspěšných exekutorech Ondrovi, Filipovi R. a Vaškovi rozhodl o definitivě báječného pátého místa Standa.

 

Chtěl bych ještě nakonec poděkovat všem klukům, protože ač je často plísníme za nedostatečné nasazení a bojovnost, tentokrát dokázali, že se umí úspěšně poměřit s fotbalisty z předních ligových i dalších klubů.

Konečné pořadí:

1.       SK Slavia Praha

2.       AC Sparta Praha

3.       FK Náchod-Deštné

4.       FK Baumit Jablonec A

5.       SK Benešov

6.       SK Forward One Děčín

7.       FC Slovan Liberec A

8.       FC Slovan Liberec B

9.       FK Admira Praha

10.   SK Kladno

11.   ABC Braník Praha

12.   FK Ravel Ústí nad Labem

13.   FK Dukla Praha

14.   FC Hradec Králové

15.   FK Mladá Boleslav

16.   Tesla Pardubice

17.   FC Chlumec nad Cidlinou

18.   FK Baumit Jablonec B

19.   FC Neugersdorf

20.   FK Baník Most

21.   Slavoj Stará Boleslav

22.   Výběr OFS Jablonec

23.   Arsenal Česká Lípa

24.   FK Baumit Jablonec 03

 

Kompletní výsledky jsou zde.

 

Náhledy fotografií ze složky Jablonec NC

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář