Druhý Hradec - páté místo

15. 2. 2009

Ač šance na medailové umístění při naší druhé účasti na turnaji v Hradci Králové žila až do posledního zápasu, který byl v podstatě zápasem o bronz, nezadařilo se a obsadili jsme páté místo. Oslabená sestava působila po celý turnaj maličko zabrzděným a spícím dojmem, za který bychom si – upřímně řečeno – nějaké lepší umístění ani moc nezasloužili.

Turnaje se účastnili soupeři, o kterých jsme toho moc nevěděli – Hradec Králové jsme sice trošku znali od minula, částečně i ABC Braník, ale s Kolínem, Novým Městem nad Metují, Jičínem a Havlíčkovým Brodem jsme se ještě nikde nestřetli.

SK Benešov – FC Slovan Havlíčkův Brod 2:0

Do turnaje jsme vstoupili sebevědomým a standardním způsobem.  V brance od začátku nastoupil spolehlivý Vašek Skiba, v obraně se činili Filip Rydval a Standa Sadílek (připravený Kuba Milko) a v útoku byli v základu Luboš Tusjak, Ondra Svoboda a Michal Vaněček (na střídačce byl Pepa Hendrych). Soupeř a náš spoluobyvatel společné šatny se sice v úvodu zápasu tlačil před naší branku, ale vše jsme přežili bez úhony. Naopak skóre otevřel ve 4. minutě po trestném kopu za faul na Ondru Svobodu výborně umístěnou střelou Filip Rydval.  Další branku a pojistku naší výhry jsme i přes občasné náznaky šancí dokázali vstřelit až ve 14. minutě – Ondra Svoboda 2:0.

SK Jičín – SK Benešov 0:3

Ve druhém zápase jsme pokračovali v našem spolehlivém způsobu hry ve stejném rozestavení. O výsledku se rozhodlo hned v úvodu utkání, kdy se v prvních vteřinách trefil Ondra Svoboda a druhý gól přidal v 5. minutě Luboš Tusjak. Jičín toho příliš nepředvedl, takže Ondra přidal v 10. minutě třetí gól a Vašek držel stále čisté konto.

SK Benešov – ABC Braník 0:0

V nepovedeném utkání proti slabému Braníku se snad zlomil vývoj celého turnaje v náš neprospěch. Benešovští jakoby urazili fotbalového boha svou nemohoucností a absencí střelby, zaznamenali první bodovou ztrátu a připsali si za bezbrankovou remízu pouhý bod. Neškodný Braník téměř nevstoupil na naši polovinu, takže se v závěru při snaze vstřelit kýžený gól pouštěl z branky do útočení i Vašek Skiba. Braník tak na náš účet zaznamenal jeden ze dvou svých bodových zisků na celém turnaji.

FK Kolín A – SK Benešov 3:0

Zápas proti kolínskému áčku byl dlouho remízový. Dlužno přiznat, že Kolín byl ale směrem k naší brance lepší, na naší ofenzivě ležela příslovečná deka a jen velmi těžko a jen v náznacích jsme se prosazovali proti dobré obraně soupeře. Před naší brankou jsme prostor vydrželi čistit až do 10. minuty, kdy Vašek poprvé po třech zápasech kapituloval. V závěru nás Kolín dorazil ještě dvěma dalšími brankami, takže jsme v Hradci prvně až v jedenáctém utkání poznali, jak chutná porážka. K vidění byly i první slzičky, ale bohužel ještě nebyl všem trápením konec.

SK Benešov – FC Hradec Králové 1:2

Do utkání proti domácím vletěli naši hráči s poněkud vyšším nasazením a bylo to znát v úvodu i na skóre, jež otevřel hned ve 2. minutě Ondra Svoboda. V zápase šlo již o důležité body, které mohly znamenat rozdíl mezi dobrým a slabším výsledkem celého turnaje. Dlouho jsme hradecké tlačili před jejich pokutovým územím, přišly i vyložené šance, ze kterých jsme ale nedokázali výsledek pojistit. Bohužel během dvou minut v závěru zápasu Hradec nejprve v 11. minutě vyrovnal a o minutu později jsme po zbytečném rohu a nešťastném odrazu míče dostali i druhý gól. Výsledek se i přes naši zoufalou snahu změnit nepodařilo, takže jsme si připsali další ztrátu.

MFK Nové Město – SK Benešov 0:2

Před posledními dvěma zápasy jsme provedli změnu v sestavě. Do brankářského dresu se převlékl Kuba Milko a svou obvyklou čtrnáctku a místo na pravém křídle obsadil Vašek Skiba. Zápas proti outsiderovi, který na turnaji nepoznal radost ze vstřeleného gólu, se sice vizuálně vyvíjel podle našich představ – Kuba v brance si nesáhl na míč a celé utkání se odehrálo na polovině soupeře – ale na výsledku se projevil velmi hubeně. Pouhé dva míče dokázali protlačit přes hradbu bránících těl  v 5. minutě Vašek Skiba a ve 12. Ondra Svoboda.

SK Benešov – FK Kolín B 1:2

Utkání s béčkem Kolína mělo nádech souboje o třetí místo. Kolínu stačila i remíza, takže bylo na nás, abychom se více snažili a pokusili se protivníka přehrát. Před zápasem jsme váhali opět nad postem brankáře, ale pak jsme zvolili ofenzivnější variantu s Vaškem v útoku a Kubou v brance. Bohužel přes veškerou snahu se nám v prostřední části dvakrát nepodařilo zcela uhlídat nejlepšího střelce turnaje Filipa Tichého, po jehož střelách se dvakrát rozvlnila síť Kubovy branky. Efektivita našeho útoku ovšem  vystačila jen na jediný zápis – v 11. minutě snížil Vašek Skiba. Bohužel další slibné šance zůstaly nevyužity a z bronzového poháru se tak mohli radovat kolínští.

Výsledek v turnaji nás sice příliš nepotěšil, ale nutno přiznat, že jsme měli oproti jiným zúžené možnosti. Hodně stále chybí Dan Dědič, velmi chyběli i dravci a bojovníci Martin Walter, Lukáš Říha a Dominik Dvořák, znát byla i neúčast spolehlivého Filipa Černého. Naopak slabší chvilky si vybírali – doufejme, že přechodně – hráči, u kterých jsme si už tak nějak zvykli, že chyby jak v obranné činnosti, tak i v ofenzivě příliš nedělají. Nicméně není třeba si dělat ze všeho těžkou hlavu, čekají nás další příležitosti, kde si můžeme spravit chuť J