Povinné body s Kolovraty

10. 5. 2009

SK Benešov – Sokol Kolovraty 4:0 (1:0)

V papírově jasném zápase s předposledními Kolovraty jsme soupeři od začátku dali najevo, že pojedou do Prahy s prázdnou. Sice nedošlo na trošku očekávaný brankostroj, ale na druhé straně diváci byli svědky hezkých kombinačních akcí, krásných přihrávek do vyložených příležitostí a občas chybělo jen málo, aby účet utkání byl vyšší. Stále tak držíme vedení v soutěži, ovšem ty pravé zkoušky nás ještě čekají.

Benešov nastoupil v téměř kompletní sestavě – chyběl jen dovolenkující se Lukáš Říha. Na levém kraji zálohy ho bez problémů zastoupil Luboš Tusjak, na jehož místě začal Martin Walter. Modrožlutí začali očekávaným náporem, jehož efektem byla po úvodních šancích první branka ve 3. minutě. Vašek Skiba rozehrál rohový kop na dnes výborného Filipa Rydvala, ten tvrdě vystřelil a odražený míč pohotově u pravé tyče hostujícího Matyáše Jetmara uklidil do sítě Ondra Svoboda. Kolovratští se sice nevzdávali občasných příležitostí k návštěvě benešovské strany hřiště, ale všechny balóny spolehlivě zachytávala modrožlutá obrana a vracela hru na dostřel branky Kolovrat. Žel všechny další šance Benešova skončily buď v rukavicích soupeřova gólmana, jenž byl jejich největší oporou, nebo mimo branku. Příliš bylo na našich hráčích patrno, že chtějí míč dopravit až do kuchyně.

Že si lze na hřišti s kamarády báječně vyhovět, předvedli ve 26. minutě Ondra Svoboda s Vaškem Skibou (hodnocený hosty jako nejlepší hráč Benešova, koneckonců, měl prsty ve všech benešovských gólech). Ondřej pronikl po rychlém získání míče po levém křídle, stáhl na sebe pozornost hostující obrany a ukázkově předložil balón do středu Vaškovi, který nezaváhal a zvýšil na 2:0. Hned o minutu později prakticky o výsledku rozhodla opět učebnicová akce „Panenka – Jurkemik“ v podání rohu Vaška Skiby a nekompromisní střely Filipa Rydvala – 3:0. Ve zbytku utkání hrála víceméně kombinovaná sestava, přesto si druhou branku připsal ve 36. minutě neúnavný Vašek Skiba, když téměř ztracený míč ze skoro nulového úhlu poslal skluzem za záda brankáře Kolovrat. Benešov mohl přidat ještě další branky, ale Martinovi, Dominikovi, Ondrovi a dalším chybělo snad jen víc klidu, štěstí nebo umu k dalším řádkům do zápisu o utkání.

Střeleckou převahu Benešov potvrdil i v penaltách, kdy jsme po úspěšných exekucích Vaška, Martina, Luboše, Dominika, Ondry, Kuby a obou Filipů zvítězili 8:6.

Zahajovací sestava: Dan Dědič – Standa Sadílek, Filip Rydval – Luboš Tusjak, Filip Černý, Vašek Skiba – Martin Walter, Ondra Svoboda, střídali Kuba Milko, Pepa Hendrych, Dominik Dvořák, Viktor Vaniš, Michal Vaněček a Lukáš Vystavěl.