Nejlepší jarní výkon a sedmička pro Vltavín

19. 4. 2009

SK Benešov – Loko Vltavín 7:0 (4:0)

ObrazekPoprvé jsme se na jaře mohli ukázat našim příznivcům na domácí trávě v Benešově. Ne že by se klukům hrálo v Praze špatně, ale dnes předvedli s přehledem nejlepší jarní výkon a sedmička byla k hostům ještě milosrdná. Vynikající atmosféru zajistily i ochozy, které si dnes opravdu užily spousty kombinačních akcí, přihrávek a fůry branek navíc. Bylo na první pohled znát, že si kluci přecejen na živé trávě s míčem rozumí daleko líp než na umělce nebo na parketách.

Zápas v krásném počasí musel oželet z celé sestavy jen „neštovicový“ Michal Vaněček. Do zahájení zápasu nastoupila na hřiště nejsilnější sestava – v brance Dan Dědič, v obraně Standa Sadílek a Filip Rydval, v záloze Lukáš Říha, Filip Černý a Vašek Skiba a do útočení se pustili Luboš Tusjak s Ondrou Svobodou. Na střídačce byli nažhaveni Kuba Milko a Pepa Hendrych do zadních řad, Viktor Vaniš a Dominik Dvořák do středové řady a útočníci Kuba Richter, Martin Walter a Lukáš Vystavěl. Loko tentokrát postrádalo šikovného gólmana z podzimního pražského utkání, ale v podstatě všechny benešovské řady překonaly v rychlosti, aktivitě, šikovnosti a hlavně spolupráci s kamarády svoje vltavínské protějšky. Od prvních minut se Benešov tlačil k soupeřově brance a první čárka do zápisu o utkání se psala hned ve 4. minutě po opakované střele Vaška Skiby. První sedmička na hřišti řádila jak černá ruka. Tentokrát to nebyla taková one man show jako v Měcholupech, ale o to víc potěšilo, že si úspěch připsalo více střelců. Během tří minut mezi 7. a 10. vstřelil branku Filip Černý a dvě přidal Ondra Svoboda a o výsledku bylo prakticky rozhodnuto. Oproti ospalým úvodním desetiminutovkám v Měcholupech nebo na Tempu byla tato na domácí trávě opravdu o něčem jiném. Na hřiště se pak postupně dostali hráči z lavičky, kteří sice branky v síti hostů nepřidali, ale drželi Loko na distanc a nepřipustili do konce poločasu žádné komplikace.

Ve druhé půli si modrožlutí opět užívali relativní pohody na hřišti, útočili, snažili se Vltavínu přibalit ještě něco na cestu a trpělivě zachytávali občasné pokusy Lokomotivy o výpad na benešovskou polovinu hřiště. Na výborný výkon z Měcholup navázal Luboš Tusjak. Tentokrát se změnil z nahrávače na střelce a zapsal se do listiny ve 27. a 34. minutě. V tu chvíli v pokutovém území Loka vysloveně hořela tráva a na branku hostů se valil jeden nebezpečný útok za druhým. Poslední hřebíček těsně před koncem zatloukl Vašek Skiba a mohli jsme začít slavit plný bodový zisk z obou víkendových klání.

Při závěrečných penaltách se tak konečně pořádně zahřál i Dan Dědič. Vychytal 8 pokutových kopů a sám poslední dnešní střelou stvrdil vítězství Benešova 9:7 i v této disciplíně.

Do středeční dohrávky Admiry s Kolovraty se tak vracíme na vrchol tabulky. Určitě i pro nás velmi zajímavé utkání se bude hrát příští sobotu, kdy Čafka hostí Admiru. Benešov pak v tradičním nedělním čase přivítá Čechii Dubeč.