Desátá výhra

12. 10. 2008

Benešov stále prodlužuje sérii bez ztráty bodu. Dnešním zápasem navlékli hráči na šňůru jubilejní, desátý korálek. Navíc se drží normy z předchozích dvou zápasů a opět vstřelili šest branek.

Aritma ovšem nebyla jednoduchým nebo odevzdaným soupeřem. Utkání sice sotva začalo a už ve 2. minutě lovil hostující brankář míč ze sítě po průniku Dana Žížaly. Tím se ovšem brankový účet prvního poločasu uzavřel. Aritma byla sice po většinu času pod tlakem, ale využívala často příležitosti k posunu hry dále od své branky. Výborně si v této činnosti vedl šikovný a velmi rychlý Adam Vágner – asi nejlepší hráč hostů. Přestože byli hráči hnáni početnou diváckou kulisou za dalším brankovým úspěchem, k vidění byly jen rohové kopy a nepříliš nebezpečné střely.

Druhá půle začala téměř jako přes kopírák jako ta první – tlak benešovských znamenal závar před brankou Aritmy a nařízený pokutový kop za ruku obránce. 22. minuta, exekutor Dan Žížala – 2:0 pro Benešov. Na Danovi bylo vidět, že si v závěru prvního poločasu po tvrdším střetu odpočinul na střídačce a svůj hlad po míči předvedl ve 25. a 30. minutě, kdy přidal další dvě branky a o výsledku utkání bylo prakticky rozhodnuto. Domácí obránci Standa Sadílek, Pepa Hendrych a obzvláště dnes vynikající a bezchybný Kuba Milko nepřipustili žádnou pochybnost o dalším čistém kontu Dana Dědiče. V závěru zápasu ještě naplnili půltuctovou normu svým premiérovým gólem Viktor Vaniš v 36. a Michal Vaněček ve 40. minutě.

Benešovští si vedli výborně i při závěrečných penaltách, kdy skórovali devětkrát oproti čtyřem úspěchům Aritmy.