Bitva o „Dukelský průsmyk“ s dobrým koncem

21. 5. 2009

SK Benešov – Dukla Praha 3:0 (1:0)

ObrazekPo napínavém a vyrovnaném průběhu utkání docílil Benešov nakonec přesvědčivé výhry. Nerodila se ovšem nijak hladce a Dukla byla na benešovské trávě po delší době opravdu těžkým soupeřem. Snad si ani takový výsledek nezasloužila, snažila se, hrála hodně kupředu, měla poměrně dost dobrých příležitostí, ale branky stříleli jen modrožlutí, resp. jen Vašek Skiba. Tři hattricky ve třech zápasech – snad mu to vydrží i nadále J

Utkání zahájila osvědčená sestava Dan Dědič – Standa Sadílek, Filip Rydval – Lukáš Říha, Filip Černý, Luboš Tusjak – Vašek Skiba, Ondra Svoboda. Skočit do utkání byli připraveni Kuba Milko, Pepa Hendrych, Michal Vaněček, Viktor Vaniš, Dominik Dvořák a Martin Walter. Hned od začátku bylo na hřišti vidět, že nás nečeká žádná procházka růžovou zahradou. Sice jsme v úvodu zápasu měli optickou převahu a tlačili jsme se před branku Dukly, ale až na pár více či méně nebezpečných příležitostí po rohových kopech nic nenasvědčovalo o snadném překonání dukelské obrany. Nebyli jsme dost důrazní a nedařila se střelba. Za aktivitu v úvodní desetiminutovce jsme byli ale nakonec odměněni brankou Vaška Skiby, který byl ve správnou dobu na správném místě a v 9. minutě z blízkosti dorazil odražený míč po střele Luboše Tusjaka a jeho následné přihrávce. To bylo ovšem od modrožlutého týmu na dlouhou dobu vše. Iniciativu pomalu přebírala Dukla a vystrkovala nebezpečně růžky k naší brance. Její hráči dokázali několikrát velmi dobře zahrozit po přesných přihrávkách a obrana Benešova včetně Dana Dědiče se tentokrát dost zapotila. Všechny šance Dukly ovšem k našemu štěstí končily mimo branku, v Danových rukavicích případně se je podařilo zahasit odehráním míče do zámezí. Zvláště nebezpečné byly dukelské rohové kopy, po kterých se balón nebezpečně pohyboval v našem pokutovém území. Jednou poskakoval i po břevně.

Do druhé půle jsme vstoupili se snahou nejen ubránit hubený náskok, ale pokud možno ho i navýšit. Dukla byla ovšem hodně proti. Celý úvod druhého poločasu nás mačkala na naší polovině a Benešov se ocitl pod velkým tlakem. Zvláště záloha občas trošičku vynechávala a nechávala hrát protivníkovy hráče. Naši záložníci se nestíhali včas vracet a pokrývat protihráče, ve druhém směru se nedařilo zakládat efektivní protiútoky a dostat míče k nastartovaným útočníkům. Naštěstí Dukla z nepříjemné ofenzivy nevytěžila nic než pár rohů. Po čase začali její hráči trošku fyzicky odpadat (bylo jich jen 10) a to byla ta pravá chvíle pro Vaškovy brejky. Útočná vozba Benešova jakoby se probrala a karta se začala pomaličku obracet. Dlouhé přihrávky dokázaly přenést hru dále od Danovy branky a po dvou ukázkových únicích přes výbornou obranu Dukly se mohl znovu radovat Vašek Skiba, který nejprve ve 36. minutě těžil z Ondrova přehledu a jeho pasu. Vašek po obránci oklamal na hranici vápna kličkou i brankáře a balón dovezl do prázdné branky. Ondrovu gólovou přihrávku o chvilku později napodobil Lukáš Říha. Dukla tak dostala drsnou lekci z efektivity. Zbytek zápasu mohl už proběhnout v pohodě a i když se Dukla snažila alespoň o čestný úspěch, Benešov byl proti. Dan spolu se svými občasnými náhradníky mezi benešovskými tyčemi si tak připsali už 16. nulu v soutěži.

ObrazekDukle jsme nedali šanci ani při závěrečné soutěži ve střelbě ze značky pokutového kopu. Dnes si benešovští obuli zvláště přesné kopačky a ze 14 pokusů jich plný tucet skončil v síti! Dukle se to podařilo jen šestkrát.

Další těžká zkouška nás čeká ve středu 27.5. od 16:30 v pražských Kobylisích (Hovorčovická ulice), kde hrajeme s prvním z našich dvou pronásledovatelů a naším zatím jediným pokořitelem v MiniCUPu – Admirou.