Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aritma sestřelená Vaškovým hattrickem

15. 5. 2009

SK Aritma Praha – SK Benešov 0:3 (0:0)

ObrazekPo dlouhém obléhání hradu Aritmy nakonec brána neodolala a modrožlutí tak mohli slavit další tři body na svém kontě. Domácí hradby odolávaly až do poslední desetiminutovky zápasu, v níž se ukázalo, že ten správný klíč měl u sebe Vašek Skiba a třemi góly stanovil výsledek utkání.

Celý zápas se hrál v podstatě na jednu branku. Na velkém „letišti“ se ale benešovští dlouho nemohli prosadit a protlačit míč do sítě. V první půli jsme nastoupili v sestavě Dan Dědič – Standa Sadílek, Filip Rydval – Luboš Tusjak, Filip Černý, Vašek Skiba – Martin Walter, Ondra Svoboda. Do zápasu byli připraveni naskočit Michal Vaněček, Kuba Milko a Pepa Hendrych. Obranná činnost fungovala snad až na jedinou výjimku, kdy si Standa s Filipem dávali přednost s odehráním míče a zvedli tak maličko hladinu adrenalinu v žilách benešovských fandů. Na velkém hřišti to ale drhlo spíše na druhé straně našeho snažení. Velmi jsme se napracovali s přechodem na dostřel domácí branky a i pak se ofenzivě nedařilo efektivně zakončit. Příliš se ani nedařilo zahrávání rohových kopů. Přes to všechno jsme měli tři opravdové tutovky, bohužel domácí branka byla pro Ondru, Luboše, oba Filipy i další střelce jak zakletá. Nedůrazné zakončení by nás příště mohlo mrzet.

Do druhého poločasu jsme maličko upravili sestavu. Vašek Skiba, který se na kraji zálohy trošku trápil, se posunul do útoku k Ondrovi a místo v záloze sichroval Kuba Milko. Tento tah se ukázal být pro výsledek rozhodujícím. První – a dlužno dodat hodně kuriózní branku – vsítil/nevsítil Vašek ve 30. minutě po odražené střele Ondry Svobody. Nevsítil proto, protože míč směřující nezadržitelně do branky zastavil na čáře jeden z přihlížejících tatínků a vypomohl tak domácímu brankáři. Stali jsme se tak svědky řečeno basketbalovou terminologií jakéhosi „technického“ gólu. Neodpustím si v tento moment uznání domácímu trenérovi a rozhodčímu, kteří o tomto sporném momentu ani na okamžik nezapochybovali a branka byla bez problémů uznána. Leckde jinde by se asi rozpoutala vášnivá diskuse, či ještě něco horšího J

Od tohoto okamžiku domácí odpadli a je škoda, že ta první branka přišla takto pozdě. Nicméně i tyto zápasy mají význam a je dobře, že ho kluci zvládli a nepodlehli pocitům zmaru. Ve zbývající desetiminutovce zazářil Vašek, když přidal ještě dva další zářezy a zkompletoval hattrick. V poklidu se tak zapojili do hry i Pepa a Michal, který mohl přidat ještě další gól po pěkném úniku.

Při závěrečných penaltách jsme Aritmě opět nedali šanci a zvítězili jsme 6:2.

 

Náhledy fotografií ze složky ARI-BEN

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář